Kush jemi ne?

Historia jonë

Nga pasioni nga turizmi dhe mikpritja, lindi Piramida Hotel. Krijuesit donin t'ju jepnin gjithçka të këndshme dhe të rehatshme për pushimet tuaja. Mikpritja është motivi ynë. Fytyra juaj e qeshur është lumturia jonë. Me kushte komode dhe të përshtatshme, ne ju ofrojmë dhoma dhe suita luksoze, me plazmë TV, ajër të kondicionuar, frigorifer-bar, dush, ballkone me panoram.

Vendi më i mirë për të filluar është gjithmonë nga Piramida Hotel. Ne synojmë t'i bëjmë pushimet tuaja një ditë të paharrueshme me rehati dhe relaksim me dhomat tona fantastike.

Hoteli ynë përfshin gjithashtu një bar pishine që mund ta shijoni në çdo kohë. Eshtë e hapur gjatë gjithë kohës duke mirëpritur mysafirët tanë në mënyrën më të mirë. Në bar mund të shijoni kokteje dhe pije të ndryshme.

Vendndodhja

Pikat më të njohura të interesit pranë akomodimit përfshijnë Parkun Kombëtar të Butrintit, qyteti antik i Butrintit. Aeroporti më i afërt është Aeroporti i Korfuzit, 48.5 km nga Hotel Piramida.

Kjo është pjesa e preferuar e mysafirëve tanë në Ksamil, sipas vlerësimeve të pavarura.

Qyteti antik i Butrintit

Butrinti ishte një qytet i lashtë grek dhe më vonë Romak dhe peshkopata në Epir. Mbase i banuar që nga kohërat parahistorike, Butrinti ishte një qytet i fisit Epirote të Kaonëve, më vonë një koloni Romake dhe një peshkopatë. Ajo hyri në rënie në Antikitetin e Vonë, para se të braktisej gjatë Mesjetës pasi një tërmet i madh përmbyti pjesën më të madhe të qytetit. Në kohët moderne është një sit arkeologjik në Qarkun e Vlorës, Shqipëri. Qyteti konsiderohet si një nga vendet më të rëndësishme arkeologjike në Shqipëri.

Syri i Kaltër

"Syri i Kaltër" është një burim uji dhe fenomen natyror që ndodhet afër fshatit Muzinë në komunën Finiq, Shqipëria e Jugut. Një atraksion i njohur turistik, uji i kaltër i kulluar i lumit flluskohet nga një thellësi prej më shumë se pesëdhjetë metrash. Zhytësit kanë zbritur në pesëdhjetë metra, por është ende e paqartë se cila është thellësia aktuale e vrimës karstike. Ky fenomen njihet gjithashtu si 'burimet e Bistricës' pasi është burimi fillestar i ujit të lumit Bistricë, i gjatë 25 km, i cili përfundon në detin Jon në jug të Sarandës.

Vaktet e ushqimit

Mëngjesi është i përfshirë në çmim, dhe është: Kontinental, Bufe 

Fakte interesante

1
Komente
1
Nota: Shumë mirë
1
Numri i Dhomave

Check in & Check out

Check in duke filluar nga 11:45 AM
Check out deri në 10:00 AM

Zbuloni komoditetin

Po aq unik sa imagjinatat tuaja